Повідомлення

Перейти до розділу
01 липня 22:28
Інформаційно-аналітичні матеріали до засідання круглого столу на тему «Чи готова Україна до зміни клімату: роль парламенту» посилання...
08 травня 06:47
Робочі групи Комітету посилання...
08 травня 06:46
Календарний план проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий - липень 2020 р.) посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

28 травня 2020, 08:21

Комітет розглянув питання щодо недопущення імовірного продажу тварин (3 леви, 6 ведмедів) через аукціон

Під час засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування 27 травня 2020 року було розглянуто питання про звернення до народних депутатів України - членів Комітету, Бондаренка О.В., Фельдмана О.Б., Овчинникової Ю.Ю., директора Благодійного Фонду «Міжнародна організація Лоренса Ентоні» Лайонела Де Ланге щодо недопущення імовірного продажу тварин (3 леви, 6 ведмедів) через аукціон.
В ході обговорення питання народні депутати – члени Комітету наголосили про неприпустимість продажу диких тварин, тварин з числа видів, занесених до Червоної книги України або підлягають охороні відповідно до чинних міжнародних договорів України.
Комітет зазначив, що відповідно до частини третьої статті 5 Закону України «Про тваринний світ» від імені Українського народу права власника об'єктів тваринного світу, які є природним ресурсом загальнодержавного значення, здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про тваринний світ» об'єкти тваринного світу, які утримуються (зберігаються) підприємствами, установами та організаціями державної або комунальної форми власності, є об'єктом права державної або комунальної власності.
Таким чином, дикі тварини, рішення про конфіскацію яких прийнято судом, підлягають безоплатній передачі, а не реалізації.
Нормативно-правовими актами (Цивільний кодекс України, Постанова Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 985 «Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби) також чітко визначено, що право власності на конфісковане майно переходить безоплатно до держави.
За результатами розгляду питання, задля уникнення загрози погіршення подальшого утримання тварин, Комітет вирішив: доручити голові підкомітету з питань лісових ресурсів, об'єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду, народному депутату України, Овчинниковій Ю.Ю., із залученням зацікавлених народних депутатів України, розробити законопроект про правове регулювання захисту диких тварин, тварин з числа видів, занесених до Червоної книги України або підлягають охороні відповідно до чинних міжнародних договорів України;  звернутися до Міністерства юстиції України із рекомендацією зупинення проведення аукціону та проханням надати пропозиції щодо вирішення зазначеного питання.