Повідомлення

Перейти до розділу
21 січня 11:39
Порядок денний засідання Комітету на 27.01.2021 докладніше
20 січня 17:33
Порядок денний засідання Комітету на 26.01.2021 докладніше
14 січня 19:13
Порядок денний засідання Комітету на 20.01.2021 докладніше
06 січня 13:57
Порядок денний засідання Комітету на 12.01.2021 докладніше
22 грудня 11:05
Порядок денний засідання Комітету на 23.12.2020 докладніше

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

22 грудня 2020, 16:11

17 грудня 2020 р. відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування

 

17 грудня 2020 р. у форматі відеоконференції відбулося чергове засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування.

На засіданні було заслухано звіт Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Калашника С.В. про підсумки роботи зазначеного Агентства за такими напрямками:

1. Проведення заходів щодо запобігання пожежам в зоні відчуження, зокрема: створення та оновлення в лісових масивах мінералізованих смуг, очищення лісових масивів від захаращень, оновлення зелених насаджень в лісових масивах, підтримання в робочому стані спостережних веж, під’їздів і доріг протипожежного значення.

2.  Залучення коштів для проведення заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій у зоні відчуження та покращення матеріально-технічного забезпечення підрозділів, що здійснюють гасіння пожеж у зоні відчуження.

3. Удосконалення нормативно-правового забезпечення в частині посилення пожежної безпеки в зоні відчуження, розроблення законопроектів, Комплексного плану заходів зі створення системи пожежної безпеки на території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення на 2020-2024 роки, Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами, Стратегії розвитку територій зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2021-2030 роки.

4. Участь у реалізації заходів для належного забезпечення пожежної безпеки лісових масивів і екосистем зони відчуження, оновлення експертних висновків загальнодержавної дозиметричної паспортизації населених пунктів, що зазнали радіоактивного забруднення.

5.  Виконання заходів в рамках проєктів «Будівництво НБК об’єкта «Укриття» Чорнобильської АЕС» та «Будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива» (СВЯП-2).

6. Осучаснення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та розвиток туризму на території зони відчуження.

7.  Здійснення заходів щодо відзначення 35-роковин Чорнобильської катастрофи.

Під час обговорення звіту Голова ДАЗВ відповів на запитання народних депутатів України, профільних органів влади, представників державних підприємств та профспілкових організацій.

За результатами обговорення Комітет вирішив взяти до відома звіт Голови ДАЗВ Калашника С.В. та звернутися до Агентства щодо надання в установленому порядку повного звіту про проведену роботу та шляхи оптимізації подальшої діяльності. Узагальнені рекомендації народних депутатів – членів Комітету, висловлених під час обговорення, вирішено спрямувати до ДАЗВ.

 Переглянути відеоматеріали