Повідомлення

Перейти до розділу
05 серпня 13:01
Порядок денний засідання Комітету на 11.08.2022 докладніше
21 липня 10:40
Порядок денний засідання Комітету на 28.07.2022 докладніше
09 липня 16:22
Порядок денний засідання Комітету на 13.07.2022 докладніше
07 липня 09:06
Порядок денний засідання Комітету на 07.07.2022 докладніше
30 червня 14:57
Порядок денний засідання Комітету на 06.07.2022 докладніше
17 червня 12:48
Порядок денний засідання Комітету на 22.06.2022 докладніше
06 серпня 2022, 13:23

6 серпня – Всесвітній день дій за заборону ядерної зброї

 

У цей день 1945 року авіація США скинула атомну бомбу на японське місто Хіросіма, а через три дні — на місто Нагасакі. Це єдине в історії застосування ядерної зброї проти людей продемонструвало свою жахливу силу.

Колосальних збитків було завдано довкіллю і здоров’ю людей. Наслідки бомбардувань відчутні й сьогодні. Ядерна зброя вважається найбільш небезпечною з усіх видів зброї. Крім прямого ураження ударною хвилею, світловим випромінюванням та проникаючою радіацією величезні території на багато років забруднюються радіонуклідами і стають непридатними для нормальної життєдіяльності людини, а подальші вибухи можуть призвести до глобальної кліматичної катастрофи. Величезні людські жертви та руйнування призвели до появи руху за заборону ядерної зброї. Щороку цього дня у багатьох країнах світу проходять численні акції "проти" ядерної зброї та "за" мир у всьому світі.

Наслідки ядерних вибухів катастрофічні, адже на сьогодні можливості захисту від них дуже обмежені, а в епіцентрі вибуху взагалі практично неможливо врятуватися. Радіація завдає непоправної шкоди довкіллю, живій природі, життєдіяльності і здоров’ю людей. Все це може призвести до пожеж і епідемій, голоду і мародерства. Підвищені дози радіації призводять до зростання ракових захворювань у людей, патологій у новонароджених, генетичних мутацій.

05.12.1994 між Україною, США, Росією та Великобританією була укладена міжнародна угода про неядерний статус України – Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум), який містить гарантії суверенітету та безпеки України. Після його підписання Україна відмовилася від всієї ядерної зброї, розміщеної на її території, послідовно і неухильно дотримується зобов’язань не приймати, не виготовляти і не купувати такої зброї.

Повномасштабна російська військова агресія проти України з використанням усіх наявних сил армії, флоту і авіації створює пряму загрозу ядерним об'єктам і установкам в Україні та кидає виклик безпеці та добробуту всього європейського континенту і за його межами. Починаючи з 24.02.2022 рф, один із гарантів Будапештського меморандуму, якій Україна передала всю свою ядерну зброю, постійно погрожує нашій країни її застосуванням, вчиняє численні провокації на ядерних об'єктах України.

Заборону ядерної зброї підтримують 159 країн. Погрози ядерною зброєю неприпустимі, а наслідки її застосування можуть стати фатальними для всього людства.