Повідомлення

Перейти до розділу
02 грудня 11:50
Порядок денний засідання Комітету на 07.12.2022 докладніше
25 листопада 11:23
Порядок денний засідання Комітету на 30.11.2022 докладніше
18 листопада 10:08
Порядок денний засідання Комітету на 24.11.2022 докладніше
11 листопада 14:14
Порядок денний засідання Комітету на 17.11.2022 докладніше
08 листопада 14:46
10 листопада 2022 року відбудуться слухання у Комітеті на тему: «Вплив воєнних дій на довкілля в Україні та його відновлення до природного стану» докладніше
08 листопада 14:44
Порядок денний засідання Комітету на 09.11.2022 докладніше
15 листопада 2022, 15:01

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду у повторному першому читанні прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля (реєстр. № 7327, доопрацьований)

Прийняття законопроекту зумовлено потребою у створенні ефективної державної системи моніторингу довкілля, що забезпечує інформаційні потреби управління в галузі охорони навколишнього природного середовища.

Положення проекту спрямовані на створення та забезпечення функціонування державної системи моніторингу довкілля, вдосконалення правового регулювання інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та механізмів забезпечення доступу до неї, визначення правових засад інформаційного забезпечення управління в галузі охорони навколишнього природного середовища.

Реалізація проекту Закону матиме позитивний вплив на ключові інтереси заінтересованих сторін про стан довкілля, прозорість в діяльності органів державної влади, а також сумісність і взаємодію державної системи моніторингу довкілля з аналогічними системами інших країн.

У доопрацьованій редакції законопроекту, підготовленій до повторного першого читання, опрацьовані та враховані зауваження та рекомендації комітетів Верховної Ради України та Головного науково-експертного управління, які були надані до законопроекту у першому читанні, зокрема, щодо усунення неузгодженостей з конституційними положеннями у частині доступу до екологічної інформації.

Головне науково-експертне управління у своєму висновку висловило частину зауважень, які залишились не врахованими, та надало зауваження та пропозиції щодо нових положень доопрацьованого законопроекту.

Комітет вважає, що зауваження можуть бути враховані під час опрацювання законопроекту у другому читані.

Комітет ухвалив висновок та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля (реєстр. № 7327, доопрацьований) за результатами розгляду у повторному першому читанні прийняти за основу.