12 жовтня 11:38
Опрацювання законопроектів про упаковку та відходи упаковки
докладніше

Повідомлення

Перейти до розділу
28 листопада 17:10
01.12.2023 р. о 12:00 год. відбудеться засідання Робочої групи з питань розробки законодавчих ініціатив щодо імплементації в українське законодавство норм і рекомендацій ЄС у сфері екологічного контролю, екологічної шкоди та екологічної відповідальності (в режимі відеоконференції) докладніше
24 листопада 13:18
Порядок денний засідання Комітету 30.11.2023 докладніше
10 листопада 10:03
Порядок денний засідання Комітету 15.11.2023 докладніше
02 листопада 12:53
7 листопада 2023 року відбудеться зустріч Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування і Комітету Європейського Парламенту з питань навколишнього середовища, громадського здоров'я та безпеки харчових продуктів (ENVI) докладніше
23 жовтня 14:21
26 жовтня 2023 р. відбудеться спільний круглий стіл Комітету з питань екологічної політики та природокористування разом із Комітетом з питань аграрної та земельної політики докладніше
20 жовтня 12:17
Порядок денний засідання Комітету 25.10.2023 докладніше
17 березня 2023, 15:19

Комітет рекомендує Верховній Раді України законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля (реєстр. № 7327) прийняти у другому читанні та в цілому як Закон

Прийняття законопроекту зумовлено потребою у створенні ефективної державної системи моніторингу довкілля, що забезпечує інформаційні потреби управління в галузі охорони навколишнього природного середовища.

Положення проекту спрямовані на створення та забезпечення функціонування державної системи моніторингу довкілля, вдосконалення правового регулювання інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та механізмів забезпечення доступу до неї, визначення правових засад інформаційного забезпечення управління в галузі охорони навколишнього природного середовища.

Реалізація проекту Закону матиме позитивний вплив на ключові інтереси заінтересованих сторін про стан довкілля, прозорість в діяльності органів державної влади, а також сумісність і взаємодію державної системи моніторингу довкілля з аналогічними системами інших країн.

На виконання пункту 2 Постанови Верховної Ради України від 16.11.2022 №2768-ІХ «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля» Комітет на своєму засіданні 11.01.2023 розглянув підготовлений до розгляду у другому читанні законопроект реєстр. № 7327, з урахуванням пропозицій і зауважень суб’єктів права законодавчої ініціативи.

Повторно розглянувши законопроект відповідно до частини п’ятої статті 44 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» та частини шостої статті 118 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», Комітет підтримав частину зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України та з урахуванням можливостей, передбачених частиною шостою статті 118 Регламенту, доопрацював законопроект.  

Комітет з питань екологічної політики та природокористування за наслідками розглядів та опрацювань рекомендує Верховній Раді України законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля (реєстр. № 7327) прийняти у другому читанні та в цілому як Закон.