Повідомлення

Перейти до розділу
23 березня 16:19
Порядок денний засідання Комітету на 29.03.2023 докладніше
21 березня 17:02
Про перенесення засідання Комітету на 29.03.2023 докладніше
17 березня 12:40
Порядок денний засідання Комітету на 23.03.2023 докладніше
10 березня 08:15
Порядок денний засідання Комітету на 15.03.2023 докладніше
03 березня 12:18
Порядок денний виїзного засідання Комітету 9-10.03.2023 докладніше
24 лютого 13:39
Порядок денний засідання Комітету на 01.03.2023
докладніше
17 березня 2023, 15:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до Кодексу цивільного захисту України щодо матеріально-технічного забезпечення заходів у сфері цивільного захисту (реєстр. № 8257)

 

Законопроектом передбачається внесення змін до Кодексу цивільного захисту України, якими пропонується:

внести зміни в частині уточнення термінів Кодексу цивільного захисту України та приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України, що визначає механізм створення та використання матеріальних резервів;

привести у відповідність до вимог законодавства і фактично розширити перелік цілей, на які може залучатися та використовуватися гуманітарна допомога;

встановити норми щодо забезпечення харчуванням ліцеїстів ліцею цивільного захисту та працівників органів та підрозділів цивільного захисту.

Законопроектом також пропонується:

доповнити статтю 8 Кодексу Цивільного захисту України нормою щодо віднесення до основних завдань єдиної державної системи цивільного захисту створення і цільове використання матеріальних резервів, необхідних для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків;

внести зміни до статей 18 та 19 Кодексу Цивільного захисту України щодо визначення повноважень центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування у питанні створення і використання матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків та надання термінової допомоги постраждалим.

Також у новій редакції викладається стаття 98 Кодексу цивільного захисту, яка визначає механізм створення та використання матеріальних резервів.

До законопроекту надійшли зауваження Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, які будуть опрацьовані при підготовці законопроекту до другого читання.

Законопроект підтримується Міністерством внутрішніх справ, Державної службою України з надзвичайних ситуацій і Державним агентством резерву.

Комітет на своєму засіданні 22.12.2022 р. прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до Кодексу цивільного захисту України щодо матеріально-технічного забезпечення заходів у сфері цивільного захисту (реєстр. № 8257) за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу.

Також прийнято рішення відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України просити головуючого на пленарному засіданні під час розгляду законопроекту у першому читанні оголосити про необхідність внесення до тексту законопроекту змін, що стосуються частини 1 ст. 36-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також уточнення назви законопроекту.