12 жовтня 11:38
Опрацювання законопроектів про упаковку та відходи упаковки
докладніше

Повідомлення

Перейти до розділу
28 листопада 17:10
01.12.2023 р. о 12:00 год. відбудеться засідання Робочої групи з питань розробки законодавчих ініціатив щодо імплементації в українське законодавство норм і рекомендацій ЄС у сфері екологічного контролю, екологічної шкоди та екологічної відповідальності (в режимі відеоконференції) докладніше
24 листопада 13:18
Порядок денний засідання Комітету 30.11.2023 докладніше
10 листопада 10:03
Порядок денний засідання Комітету 15.11.2023 докладніше
02 листопада 12:53
7 листопада 2023 року відбудеться зустріч Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування і Комітету Європейського Парламенту з питань навколишнього середовища, громадського здоров'я та безпеки харчових продуктів (ENVI) докладніше
23 жовтня 14:21
26 жовтня 2023 р. відбудеться спільний круглий стіл Комітету з питань екологічної політики та природокористування разом із Комітетом з питань аграрної та земельної політики докладніше
20 жовтня 12:17
Порядок денний засідання Комітету 25.10.2023 докладніше
15 листопада 2023, 17:49

15 листопада 2023 р. відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування

 

15 листопада 2023 р. у форматі відеоконференції відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування. У засіданні, зокрема, взяли участь народні депутати України – члени Комітету, працівники секретаріату Комітету, керівники та представники Міндовкілля, Мінагрополітики, Держгеонадр, ДІЯР, НКАУ, Держводагентства, ДСНС, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Кабінету Міністрів України, громадських організацій.

За результатами розгляду законопроекту про внесення змін до Закону України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність" щодо розвитку сучасних геоінформаційних ресурсів у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності (реєстр. № 10155), поданого Кабінетом Міністрів України, і законопроекту про внесення змін до Закону України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність" щодо розвитку сучасних геоінформаційних ресурсів у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності (реєстр. № 10155-1), поданого народним депутатом України Буніним С. В. та іншими народними депутатами України, Комітетом прийняв рішення рекомендувати Комітету з питань аграрної та земельної політики визначитися самостійно щодо прийняття за основу основного чи альтернативного законопроекту за умови врахування зауважень Комітету.

За результатами розгляду проекту Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки  (реєстр. № 10175 від 23.10.2023), внесеного народним депутатом України Дмитруком А.Г., прийнято рішення рекомендувати Комітету з питань правоохоронної діяльності за результатами розгляду в першому читанні повернути законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Комітет розглянув проект Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі (реєстр. № 10147 від 13.10.2023), поданий Кабінетом Міністрів України, та прийняв рішення рекомендувати Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію прийняти його за основу з врахуванням змін, передбачених  проектом Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятість населення (реєстр. № 9219 від 18.04.2023).

Також на засіданні Комітету було розглянуто проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про безпеку та здоров’я працівників на роботі (реєстр. № 10148 від 13.10.2023), поданий Кабінетом Міністрів України, та прийнято рішення  рекомендувати Комітету з питань правоохоронної діяльності внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію прийняти його за основу за умови попереднього прийняття Верховною Радою України проекту Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі (реєстр. № 10147 від 13.10.2023).

Комітет розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідкладних заходів з попередження нецільового використання земель Каховського водосховища (реєстр. № 10135 від 09.10.2023), внесений Кабінетом Міністрів України та проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земель, яке займало Каховське водосховище (реєстр. № 10135-1 від 25.10.2023, альтернативний), поданий народним депутатом України Торохтієм Б.Г. та іншими народними депутатами України. Прийнято рішення рекомендувати головному Комітету доопрацювати законопроекти з урахуванням природоохоронних вимог. Звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією розробити Державну програму наукових досліджень ділянок на землях, які займало Каховське водосховище: започаткувати прогнозування на довготривалий період в частині змін природного стану як на заліснення, так і на опустелювання; впливу Каховської катастрофи на зміну клімату у даному регіоні.

Комітет розглянув проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування земель природно-заповідного фонду земельним податком (реєстр. № 10198 від 01.11.2023), внесеного Кабінетом Міністрів України, та прийняв рішення рекомендувати Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття за його основу.

Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання" щодо повноважень органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки (реєстр. № 10036 від 12.09.2023), поданого Кабінетом Міністрів України.

Комітетом прийнято рішення про внесення змін до Плану роботи Комітету на період десятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Розглянувши лист народного депутата України Матусевича О.Б. щодо обговорення положень законопроекту реєстр. № 9516 в рамках створеної у Комітеті робочої групи з питань розроблення законодавчих ініціатив стосовно проведення оцінки впливу на довкілля у лісогосподарській галузі, Комітет доручив співголовам робочої групи організувати проведення засідання робочої групи у найкоротший термін.