10 квітня 2024 року відбулася спільна нарада Комітету з питань екологічної політики та природокористування з Комітетом з питань аграрної та земельної політики щодо обговорення положень законопроекту про засоби захисту рослин і добривні засоби (реєстр. № 11062 від 04.03.2024), поданого Кабінетом Міністрів України.

У нараді взяли участь Бондаренко О.В., Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування, Гайду О.В., Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики, народні депутати України – члени Комітету з питань аграрної та земельної політики, представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства охорони здоров’я України, Європейської Бізнес Асоціації, Всеукраїнської Аграрної Ради, асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", громадської спілки "Український контроль аграрного захисту", а також незалежні експерти з права ЄС.

Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Крамаренко О.В. провела презентацію мети розроблення, необхідності прийняття та суті законопроекту про засоби захисту рослин і добривні засоби (реєстр. № 11062).

Учасники наради обговорили питання щодо: порівняння чинної процедури ліцензування даної діяльності та нового порядку отримання ліцензій та дозволів на засоби захисту рослин, передбаченого нормами цього законопроекту; взаємозв’язку норм законопроекту з положеннями Закону України "Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією" № 2804-IX від 01.12.2022; комплексного розгляду законопроектів реєстр. №№ 11062 і 8340; страхування господарської діяльності у сфері зберігання та застосування засобів захисту рослин; проведення державних випробувань засобів захисту рослин, оцінки діючих речовин засобів захисту рослин, антидотів та синергістів; необхідності перехідного періоду, у разі прийняття відповідного Закону.

За результатами наради прийнято рішення про створення робочої групи для опрацювання законопроекту про засоби захисту рослин і добривні засоби (реєстр. № 11062 від 04.03.2024). Підготовлені пропозиції, за результатами опрацювання Робочою групою цього законопроекту, буде направлено до головного Комітету для прийняття відповідного рішення.