Законопроектом пропонується доповнити главу 11 Кодексу України про адміністративні правопорушення новою статтею 152-2 «Самовільне спалення трави, гілок, листя та твердих побутових відходів при використанні об’єктів благоустрою» встановивши відповідальність за порушення вимог законодавства в даній сфері правового регулювання та внести відповідні зміни до статей 13, 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
Представники Комітету та його секретаріату беруть участь у роботі VI сесії Глобальної платформи із зменшення ризику стихійних лих у м. Женева.
У пояснювальній записці автори проекту Постанови зауважують, що на протязі чотирьох років до річок Хомора (Хмельницька область) і Случ (Хмельницька, Житомирська та Рівненська області) скидають небезпечні промислові викиди. Винуватцем забруднення органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та місцеві мешканці вказують ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» та КП «Полонне тепловодопостачання», розташовані в Хмельницькій області.
Сесії із зазначених питань проводяться кожні два роки задля обговорення результатів та викликів у сфері зменшення збитків від стихійних лих і управління відповідними ризиками.
Цьогорічна Сесія організована і проводиться Управлінням ООН по зниженню ризику стихійних лих і є важливим етапом у процесі контролю і реалізації Сендайської рамкової програми по зниженню ризику стихійних лих на 2015-2030 роки. У Сесії беруть участь більше 3500 учасників.
Як зазначено у пояснювальній записці, законопроекту розроблено з метою унормування питань застосування оперативно-диспетчерського радіозв’язку, який функціонує у системі ДСНС, під час виконання спільних завдань підрозділами ДСНС та пожежно-рятувальними підрозділами місцевої і добровільної пожежної охорони під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також організації взаємодії для виконання спільних завдань підрозділами відомчої пожежної охорони в зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Представники Комітету взяли участь у заходах, під час яких було представлено та освячено Книгу Пам'яті.
Представники Комітету взяли участь у поминальному молебні за тими, хто загинув чи помер внаслідок Чорнобильської катастрофи.
16 квітня 2019 року народні депутати України - члени Комітету Дзюблик П.В. та Рибак І.П. взяли участь у низці заходів в смт. Народичі Житомирської області.