Повідомлення

Перейти до розділу
13 січня 15:06
Порядок денний засідання Комітету на 19.01.2022 докладніше
14 грудня 14:30
22.12.2021 відбудуться слухання у Комітеті на тему: «Кліматична стратегія України. Підсумки 26-ї Конференції Сторін Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату. Українська екологічна складова Європейського Зеленого Курсу. План дій Уряду до 2030 р. щодо реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди» докладніше
14 грудня 14:28
Порядок денний засідання Комітету на 15.12.2021 докладніше
14 грудня 09:13
Комітет приділяє увагу проблемним питаннями та перспективам розвитку зони відчуження докладніше
07 грудня 15:05
Порядок денний засідання Комітету на 08.12.2021 докладніше
25 листопада 15:45
Порядок денний засідання Комітету на 01.12.2021 докладніше
14 грудня 2021, 09:13

Комітет приділяє увагу проблемним питаннями та перспективам розвитку зони відчуження

Після аварії на Чорнобильській АЕС постало питання про консервацію 4-го енергоблоку, що обмежило б вихід радіоактивних речовин та іонізуючого випромінювання у навколишнє середовище. До кінця 1986 року зруйнований реактор був накритий так званим саркофагом – об’єктом «Укриття». Об’єкт «Укриття» надав фахівцям час для напрацювання подальших важливих високотехнологічних рішень. А Новий безпечний конфаймент з терміном експлуатації 100 років створить умови для виконання третього етапу Стратегії перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно-безпечну систему – вилучення залишків ядерного палива і паливовмісних матеріалів, виконання робіт з демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття».

В рамках проведення заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, Комітет з питань екологічної політики та природокористування провів 8 квітня 2021 року слухання у Комітеті на тему: «35-ті роковини Чорнобильської катастрофи: проблеми та перспективи розвитку зони відчуження», а 8 грудня 2021 року Комітет на своєму засіданні заслухав питання про стан виконання Рекомендацій слухань у комітеті на тему: «35-ті роковини Чорнобильської катастрофи: проблеми та перспективи розвитку зони відчуження».

З інформаційними матеріалами з порушеного питання можна ознайомитися за посиланнями:

 

Інформаційні матеріали державної установи «Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України» «Основні радіологічні та медичні наслідки аварії на ЧАЕС»

 

Стаття Національної комісії з радіаційного захисту населення України, Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького Національної академії наук України «Виклики радіаційних катастроф: уроки Чорнобиля (1986-2021 рр.)»

 

Інформаційно-аналітична довідка щодо виконання проектів міжнародної технічної допомоги на майданчику Чорнобильської АЕС

 

Виступ Директора Інституту проблем безпеки АЕС Національної академії наук України, члена Національної комісії з радіаційного захисту населення України Носовського Анатолія Володимировича на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування (8 грудня 2021 року)

 

Інформаційні матеріали Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища Національної академії наук України» щодо Доповіді про стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні у 2021 р.

 

Виступ Віце-президента Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», члена Національної комісії з радіаційного захисту населення України (НКРЗУ) Володимира Яценка на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування (8 грудня 2021 року)

 

Institute of Endocrinology and Metabolism «Thyroid cancer in Ukraine after the Chornobyl disaster: the current Achievements and strategy of Further research»