Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко звернувся до Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася в Чорнобильській зоні відчуження.

Він повідомив, що до нього як до Голови Комітету вже неодноразово звертались колишні та нинішні працівники зони відчуження, які говорять про те, що група одеських бізнесменів з невідомим статусом хоче нав’язати свої корупційні правила діяльності в Чорнобильській зоні для всіх підприємств і установ, що там працюють, включно з іноземними фондами, які вже не один рік фінансують проекти на Чорнобильській АЕС та у зоні відчуження.

Зокрема, до Верховної Ради звертався Начальник відділу з питань ЧАЕС та поводження з відпрацьованим ядерним паливом Управління з питань реалізації Чорнобильських програм Державного агентства України з управління зоною відчуження Ю. Гнилицький, який наголошував тому, що «група нез’ясованих осіб, які керують діяльністю зони від імені керівництва» протягом останніх місяців активно втручається у господарську діяльність підприємств Держагентства та ініціює зміну більшості керівників, які виявилися «незручними» для певних дій, які носять явно корупційний характер. Крім того, втручання цієї «групи» в управління міжнародними проектами призводить до зриву планів і графіків виконання робіт з будівництва та введення в експлуатацію збудованих об’єктів, збитків іноземних організацій та компаній, які будуть змушені найближчим часом виставити штрафні санкції державі відповідно до існуючих угод.

«На жаль, після цих публічних звернень до керівництва держави ситуація у зоні відчуження не покращилась, тривають безпідставні обшуки, мають місце і погрози, що сягають не лише посадовців, а й членів їхніх родин», – зауважує Голова Комітету.

«З метою забезпечити порядок, безпеку в зоні відчуження, а також враховуючи те, що Україна взяла на себе зобов’язання перед країнами-донорами завершити об’єкт «Укриття» до листопада 2017 року та виконати низку інших міжнародних зобов’язань, що фінансуються за програмами міжнародної допомоги, а також зважаючи на те, що створилась ситуація, яка може призвести до своєрідної прихватизації об’єктів Чорнобиля, звертаюсь до Вас як до Секретаря РНБО з проханням негайно втрутитись у ситуацію і не допустити нахабного розграбування Чорнобильської зони відчуження», – підсумував М. Томенко.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

17 травня 2024 11:47
15 травня 2024 18:08
15 травня 2024 10:44
14 травня 2024 14:52
10 травня 2024 17:44
09 травня 2024 18:08
09 травня 2024 17:28
06 травня 2024 11:37
03 травня 2024 14:54
26 квітня 2024 10:05