Повідомлення

Перейти до розділу
14 березня 17:07
Порядок денний засідання Комітету на 19.03.2019 докладніше
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

20 березня 2018, 11:08

Комітет на засіданні 13 березня 2018 р. розглянув відповідно до предметів відання проект Закону України про стратегічні резерви (реєстр. № 7543 від 02.02.2018 р.), внесений народними депутатами України Демчаком Р.М., Чекітою Г.Л., Кривенком В.В. та іншими.

Комітет на засіданні 13 березня 2018 р. розглянув відповідно до предметів відання проект Закону України про стратегічні резерви (реєстр. № 7543 від 02.02.2018 р.), внесений народними депутатами України Демчаком Р.М., Чекітою Г.Л., Кривенком В.В. та іншими.
Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, він розроблений з метою впровадження ефективної моделі управління системою стратегічних резервів на основі сучасних досягнень теорії управління; розроблення нової економічно та науково обґрунтованої номенклатури матеріальних цінностей державного матеріального резерву шляхом формування груп товарів, які мають стратегічне значення для забезпечення безпеки держави.
На думку авторів законопроекту в діючому законі відсутнє чітке розмежування між загальною назвою і видом резерву, не повно та не чітко розкрито питання освіження матеріальних цінностей державного резерву, питання відпуску для забезпечення стратегічних потреб держави набувають законодавчого врегулювання та надають обов’язкового характеру.
    Державна служба України з надзвичайних ситуацій запропонувала визначити поняття матеріальний резерв як окрема частина стратегічних резервів, яка складається із запасів сировинних, у тому числі паливно-енергетичних та матеріально-технічних ресурсів, промислових і продовольчих товарів, призначених для забезпечення стратегічних потреб держави  у мирний час у випадках, передбачених даним законом, а також в особливий період – для забезпечення потреб Збройних сил, інших військових формувань та нормованого забезпечення потреб населення. Така редакція дозволить більш чітко визначити цільове використання матеріального резерву для забезпечення першочергових потреб для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
   
    За результатами розгляду Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань економічної політики внести пропозицію Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні повернути на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи проект Закону України про стратегічні резерви (реєстр. № 7543 від 02.02.2018 р.), внесений народними депутатами України Демчаком Р.М., Чекітою Г.Л., Кривенком В.В. та іншими.