Повідомлення

Перейти до розділу
13 січня 15:06
Порядок денний засідання Комітету на 19.01.2022 докладніше
14 грудня 14:30
22.12.2021 відбудуться слухання у Комітеті на тему: «Кліматична стратегія України. Підсумки 26-ї Конференції Сторін Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату. Українська екологічна складова Європейського Зеленого Курсу. План дій Уряду до 2030 р. щодо реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди» докладніше
14 грудня 14:28
Порядок денний засідання Комітету на 15.12.2021 докладніше
14 грудня 09:13
Комітет приділяє увагу проблемним питаннями та перспективам розвитку зони відчуження докладніше
07 грудня 15:05
Порядок денний засідання Комітету на 08.12.2021 докладніше
25 листопада 15:45
Порядок денний засідання Комітету на 01.12.2021 докладніше
14 грудня 2021, 01:00

Привітання Комітету з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС !

Шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС!

 Тридцять п’ять років тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в світовій історії техногенна катастрофа, яка забрала життя і здоров’я тисяч наших співвітчизників, спричинила тяжкі екологічні наслідки, відізвалася болем та стражданнями у багатьох родинах.

14 грудня в Україні – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Саме 14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим енергоблоком, що стало великою перемогою і убезпечило Україну та світ від подальшої небезпеки радіоактивного забруднення. Незважаючи на те, що офіційно День ліквідаторів був введений в 2006 році, відзначається він в Україні саме з 1986 року.

Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів – чорнобильців, людей які врятували майбутнє для своїх нащадків та віддали свої життя і здоров’я заради спасіння нашої землі.

Комітет і надалі сприятиме розробленню та затвердженню планів створення на території зони відчуження сучасної інфраструктури для проведення міжнародних досліджень з радіології, радіобіології, охорони навколишнього середовища, поводження з радіоактивними відходами, встановлення природоохоронного режиму Чорнобильського заповідника, забезпеченню проведення радіоекологічної інвентаризації виведених з господарського обороту територій зони безумовного (обов’язкового) відселення.

Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської катастрофи, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Щиро бажаємо вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за ваші добрі справи!