Повідомлення

Перейти до розділу
17 червня 12:48
Порядок денний засідання Комітету на 22.06.2022 докладніше
02 червня 16:58
Порядок денний засідання Комітету на 08.06.2022 докладніше
01 червня 10:58
Засідання Комітету перенесено докладніше
26 травня 16:32
Порядок денний засідання Комітету на 02.06.2022 докладніше
24 травня 16:56
Порядок денний засідання Комітету на 26.05.2022 докладніше
12 травня 11:10
Порядок денний засідання Комітету на 18.05.2022 докладніше
18 лютого 2015, 10:13

У Комітеті 4 лютого 2015 року пройшли слухання на тему: "Аналіз стану природно-заповідного фонду"

Відповідно до рішення Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи  04 лютого 2015 року відбулися  слухання на тему: «Аналіз стану природно-заповідного фонду» під головуванням Томенка Миколи Володимировича.

З вітальним словом до учасників звернувся Голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи ТОМЕНКО Микола Володимирович. У своєму виступі він зазначив, що більшість заповідників до цього часу не мають юридичного статусу. Значна кількість територій та об’єктів природно-заповідного фонду не винесені в натуру. Поширюється практика відчуження земель ПЗФ для нецільових потреб, або вилучення земельних ділянок завуальоване під уточнення площі. Існуючі заповідник з підпорядкуванням Державному агентству лісових ресурсів України перетворюються у комерційні підприємства по заготівлі лісу. Під виглядом «селекційного відстрілу» проводиться звичайне полювання у ряді національних природних парків. І потрібно спробувати дати відповідь на більшість поставлених питань.

 Під час слухань, більшість часу було відведено на виступи  директорів заповідників і парків, які констатували, що  вирішення поставлених завдань є дуже складним через зменшення фінансування заповідної справи. А, грудневими змінами до Податкового кодексу позбавили установи ПЗФ пільги на сплату земельного податку і у Державному бюджеті на 2015 рік коштів на сплату цього податку не передбачили. Також, у виступах наголошувалось на створенні єдиного державного органу управління природно-заповідним фондом України з віднесенням до сфери його управління всіх установ природно-заповідного фонду України.

На зібранні були присутні директори заповідників і парків, представники центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, науковці – якраз всі ті, хто може і повинен зробити все необхідне для поліпшення ситуації у цій сфері.

Всі, хто взяв участь у слухання були єдині в тому, що дійсно є необхідність реформи системи управління довкіллям, яка на сьогодні вже вийшла як на національний, так і на міжнародний рівень.

Висловлені зауваження та пропозиції будуть опрацьовані і за результатами Комітетських слухань будуть прийняті рекомендації.

Запис трансляції слухань можна подивитися тут.