Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує доопрацювати з урахуванням вимог природоохоронного законодавства проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання містобудівної діяльності у межах акваторії морських портів, у зоні дії навігаційного обладнання та морських шляхів (реєстр. № 5431 від 18.11.2016)
Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, відповідно до предметів відання, 7 грудня 2016 р. розглянув на своєму засіданні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання містобудівної діяльності у межах акваторії морських портів, у зоні дії навігаційного обладнання та морських шляхів (реєстр. № 5431 від 18.11.2016), внесений народними депутатами України Козирем Б.Ю., Данченком О.І., Андрієвським Д.Й. та іншими.
Метою законопроекту, на думку суб’єктів права законодавчої ініціативи, є:
- врегулювання питання будівництва та проведення інших видів робіт на землях водного фонду, зайнятих внутрішніми морськими водами, територіальним морем, у тому числі акваторією морських портів;
- припинення практики незаконного відведення земельних ділянок під внутрішніми морськими водами, територіальним морем, а також акваторіями морських портів, що є водними об’єктами загальнодержавного значення.
Законопроектом пропонується внесення змін до Кодексу торговельного мореплавства України, Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Закону України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», а також Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Розвиток системи гідротехнічних споруд та портової інфраструктури, є видом діяльності, що становить підвищену екологічну небезпеку, відповідно до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті, що ратифікована Україною, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про екологічну експертизу», постанови Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2013 року № 808 «Про затвердження переліку видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку». Відповідно планування та здійснення господарської діяльності щодо будівництва гідротехнічних споруд в межах акваторії морських портів підлягає обов’язковому дотриманню природоохоронного законодавства. Проте законопроект обходить увагою зазначені законодавчі та нормативні акти, що створюватиме законодавчу неузгодженість.
Слід зазначити, що територія внутрішньої акваторії морського порту може складати від 5 до
Зважаючи на викладене, Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань транспорту проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання містобудівної діяльності у межах акваторії морських портів, у зоні дії навігаційного обладнання та морських шляхів (реєстр. № 5431 від 18.11.2016), внесений народними депутатами України Козирем Б.Ю., Данченком О.І., Андрієвським Д.Й. та іншими, доопрацювати з урахуванням вимог природоохоронного законодавства.