22 березня 2017 р. Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за участю Міністра екології та природних ресурсів України О. М. Семерака на своєму засіданні розглянув відповідно до предметів відання інформацію щодо звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році, яку було схвалено Постановою Верховної Ради України від 14 квітня 2016 року № 1099-VIIІ. Схвалена програма містить розділ XVII "Реформа системи управління довкіллям та інтеграція екологічної політики в інші галузеві політики".
Програмою протягом місяця з дня схвалення передбачалося подання операційного плану антикризових заходів до кінця 2016 року. Натомість Кабінет Міністрів розробив і затвердив своїм розпорядженням від 27 травня 2016 року № 418-р План пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, який, як і наданий Звіт, не співпадає за структурою та змістом із затвердженою програмою. У межах предметів відання Комітету відповідна інформація міститься у Звіті у розділі ІІІ пункти 10-12, розділі IV пункти 1-3, розділі V пункт 3.
Як позитив було відзначено практику публічного звітування Уряду щодо своєї діяльності, проте фактично позиції Звіту висвітлюють неповне виконання зазначеного Плану, затвердженого розпорядженням Уряду. По завершенні звітного року за самооцінкою Уряду виконання його дій по позиціях у межах предметів відання Комітету не перевищує третини.
Це стосується запровадження механізмів оцінки наслідків впливу на довкілля, створення прозорих механізмів отримання дозвільних документів, реформування системи державного нагляду та створення єдиного інтегрованого органу контролю, контролю за використанням генетично модифікованих організмів, гармонізації законодавства з директивами ЄС щодо біорізноманіття, оцінки якості атмосферного повітря, викидів парникових газів, поводження з відходами.
Було відмічено необхідність посилення уваги Уряду до питань природно-заповідного фонду і лісового господарства, забезпечення соціального захисту та медичної підтримки постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, насамперед дітей та інвалідів, а також до питань надрокористування.
Аналіз по пунктах запропонованого Звіту викладено у тексті рішення, яке направлено до Комітету з питань економічної політики та Кабінету Міністрів України. За результатами розгляду інформацію щодо Звіту взято до відома.