16 квітня 2019 року народні депутати України, члени Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Дзюблик П.В. та Рибак І.П. взяли участь у низці заходів в смт Народичі Житомирської області, а саме:
- нараді з представниками Народицької селищної об'єднаної територіальної громади та Народицької районної державної адміністрації із залученням всіх бажаючих представників громади з розгляду результатів соціологічного дослідження, проведеного восени 2018 року в рамках проекту уряду Великої Британії iCLEAR, Протоколу (курсу дій) щодо повернення сільськогосподарських земель до використання, спільних кроків з відновлення територій, що зазнали радіоактивного забруднення;
- зустрічі із запрошеними вчителями селищної гімназії та лікарями центральної районної лікарні з метою обговорення сучасної радіологічної ситуації та питань підтримки громадою подальших кроків з розвитку.
У заходах взяли участь українські експерти та науковці університетів Великої Британії та України, які багато років проводять дослідження на території зони відчуження і Народицького району Житомирської області.
Дзюблик П.В. у своєму виступі наголосив на необхідності створення умов, в першу чергу законодавчого забезпечення цього процесу, для поетапного повернення Народицькій громаді частини території зони безумовного (обов'язкового) відселення, яка знаходиться на території Народицького району і сьогодні не використовується у господарстві, задля їх економічного та соціального відродження при безумовному дотриманні норм радіаційної безпеки.
В ході зазначених заходів керівництво Державного агентства України з управління зоною відчуження, Народицької райдержадміністрації та Народницької об'єднаної територіальної громади підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію у сфері повернення частини територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, до господарського вжитку.
Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи звертає увагу на те, що при поверненні цих земель до господарського вжитку необхідно безумовно дотримуватися норм радіаційної безпеки, вимог Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", провести дозиметричну паспортизацію зазначених земель та отримати експертних висновків.