27 квітня 2021 року представники Комітету з питань екологічної політики та природокористування взяли участь у шостій Міжнародні конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2021 у режимі відео конференції (м. Славутич).
Завдання конференції – розгляд проблем та перспектив, а також підвищення рівня ефективності науково-практичних досліджень, налагодження співпраці та обміну досвідом у сфері зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом. В контексті техногенних катастроф у Чорнобилі та Фукусімі викликами сьогодення є реінтеграція територій та соціальна адаптація постраждалих осіб, відновлення навколишнього середовища.
З вітальними промовами та доповідями у перший день конференції виступили: перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський; заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Максим Шевчук; директор технічний (головний інженер) ДСП «Чорнобильська АЕС» Андрій Білик; міський голова м.Славутича Юрій Фомічев; директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України Анатолій Носовський; директор ВП «Атомремонтсервіс» ДП «НАЕК «Енергоатом» Віталій Шикун; директор Спільного Офісу Підтримки проектів Європейського Союзу з підтримки ядерної безпеки в Україні Девід Корбет та інші.
Під час Міжнародної панелі прозвучали доповіді заступника директора з наукової роботи Інституту проблем безпеки АЕС НАН України Сергія Паскевича про сучасний стан радіоактивно забруднених територій Чорнобильської зони відчуження та існуючі екологічні ризики, начальника відділу стратегічного планування Чорнобильської АЕС Дмитра Стельмаха про зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та перспективи розвитку майданчику, старшого наукового співробітника Інституту проблем безпеки АЕС НАН України Максима Савельєва про діяльність з перетворення об’єкта Укриття на екологічно безпечну систему, завідувача відділу ядерної безпеки Інституту проблем безпеки АЕС НАН України Романа Годуна про сучасний стан радіаційної та ядерної безпеки об’єкта «Укриття».
Як зазначають організатори, за результатами конференції всі тези та статті від учасників заходу увійдуть до збірника матеріалів конференції.