15 квітня 2022 року Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко та Директор Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Бальтазар Ліндауер провели онлайн нараду із підготовки до засідання Асамблеї вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля (далі – РМСЧ).

Учасники відмітили необхідність призупинити та переорієнтувати заходи, що були заплановані в рамках діяльність РМСЧ, оскільки наразі виникли більш нагальні завдання, пов’язані з необхідністю відновлення безпечних умов для подальшої діяльності після окупації об’єкта російськими військами. Перелік невідкладних заходів, яких необхідно буде вжити для подальшої безпечної експлуатації об’єктів на майданчику ЧАЕС, як тільки це дозволять обставини, потребуватиме суттєвих інвестиції в інфраструктуру та обладнання.

Олег Бондаренко зазначив, що на майданчику ЧАЕС необхідно виконати оцінку пошкоджень та заміну обладнання моніторингу, контролю тощо, яке було знищене або розкрадене окупантами. Хоча на станції наразі є електроенергія, інженерні комунікації вимагають значного ремонту та відновлення систем зв’язку. Також існує необхідність у вжитті заходів для підняття рівня ядерної безпеки всіх ядерних об’єктів на території України, збереження кваліфікованих спеціалістів.

Голова Комітету відмітив необхідність виключення або припинення участі російської федерації в Рахунку ядерної безпеки ЄБРР та в усіх конвенціях та міжнародних договорах з ядерної та радіаційної безпеки, оскільки події в Україні не лишають сумніву в злочинних намірах та повному ігноруванні міжнародних домовленостей та досягнень.

Бальтазар Ліндауер висловив пропозицію Банку щодо можливості використання РМСЧ як вже існуючого механізму для фінансування невідкладних заходів з відновлення безпечних умов праці на ЧАЕС і надання допомоги у виконанні більш довгострокових задач відновлення. Після отримання дозволу від Асамблеї Банк зможе використати наявні кошти для фінансування першочергових невідкладних заходів, але підтримання більш суттєвих заходів відновлення вимагатиме значних нових внесків на Рахунок у рамках загальної підтримки відновлення України.

Голова Комітету поінформував про наміри приєднати до ДП "НАЕК "Енергоатом" державні спеціалізовані підприємства "Чорнобильська АЕС" (ЧАЕС) та "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" (ЦППРВ). В ході обговорення учасники дійшли висновку щодо несвоєчасності розгляду такого важливого питання, яке вплине на ядерну галузь в цілому, в умовах воєнного стану в Україні.

Наступне засідання Асамблеї вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля заплановане на 20 квітня 2022 року у форматі відео-конференції.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

23 квітня 2024 17:11
23 квітня 2024 16:54
22 квітня 2024 17:37
22 квітня 2024 17:34
20 квітня 2024 11:47
19 квітня 2024 13:29
18 квітня 2024 14:10
16 квітня 2024 17:44
16 квітня 2024 15:30
10 квітня 2024 18:47