Всесвітній день водних ресурсів (Міжнародний день води), запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році та відзначається щорічно 22 березня. Тема дня води у 2024 році - "Вода для миру".
Метою його проведення є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання, підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі.
Крім того вода - основа всього живого і потужна стихія - може також бути джерелом небезпеки і стихійних лих, що саме навесні може проявлятися під час водопілля.
Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування приділяє постійну увагу питанням охорони, збереження, використання та відновлення (відтворення) водних ресурсів України.
Засади функціонування системи водовідведення, спрямовані на створення сприятливих умов життєдіяльності людини та захист навколишнього природного середовища від негативного впливу стічних вод закладено у прийнятому Верховною Радою України Законі України від 12.01.2023 № 2887-IX "Про водовідведення та очищення стічних вод", з опрацювання відповідного проекту акта та підготовки до розгляду якого Комітет було визначено головним.
Крім того, народні депутати України – члени Комітету увійшли до складу Міжвідомчої робочої групи з питань водної політики для координації дій з реалізації Водної стратегії України на період до 2050 року.
Навіть в умовах воєнного бюджету ми маємо знайти шлях для досягнення “доброго” стану вод та забезпечити доступність води для кожного українця.
Минулий, 2023 рік був надскладним роком для водної сфери через підрив російськими окупантами Каховської ГЕС Масштабна екологічна катастрофа, спричинена руйнуванням греблі, стала ще одним актом екоциду, за який буде забезпечено невідворотність покарання. Упевнені, що агресору, який і сьогодні не вгамовує своїх атак по найбільшій ГЕС України - ДніпроГЕС у Запоріжжі, буде надано гідну відсіч.