3 квітня в Україні і світі відзначається Всесвітній день водних тварин (World Aquatic Animal Day (WAAD). Подія започаткована з 2017 року за ініціативи Клініки прав тварин при юридичній школі Льюїса і Кларка, яка входить до Центру досліджень прав тварин (Center for Animal Law Studies (CALS). Перший «Всесвітній день водних тварин» відбувся 3 квітня 2020 року.
Метою цього дня є поширення інформації про цих, часто забутих диких тварина, які мешкають у воді чи поблизу неї. А це не тільки риби, восьминоги, корали, кити та дельфіни. До цієї групи входять полярні ведмеді, пінгвіни, а також земноводні та морські птахи.
У сучасному світі водні тварини стикаються з безліччю загроз, пов’язаних, зокрема, з надмірною їх експлуатацією як ресурсу.
Життя водних тварин зазнає непоправної шкоди від хімічного забруднення води та мільйонів тонн відходів, що накопичуються у водоймах щороку. Результатом цього є планетарна криза, від наслідків якої щорічно втрачається понад 100 мільйонів морських тварин, а також відбувається занепад екосистем океану. Майже 1000 видів морських тварин зазнають впливу від забруднення океану – вже сьогодні на планеті є понад 500 місць, зафіксованих як мертві зони, де морське життя не існує.
Російська військова агресія проти України також має значний негативний вплив на цей вид тварин. Кораблі окупантів постійно використовують акустичні сигнали гідролокатора у Чорному морі, що може заважати орієнтації дельфінів. Смертельну небезпеку для ссавців також створюють морські міни, ракетні пуски, витікання пального та вибухи. За інформацією Міндовкілля, в результаті військових дій в Чорному морі загинуло близько 1 000 дельфінів.
Впевнені, що за всі злочини, скоєні проти довкілля російським агресором, буде забезпечено невідворотність покарання.
У цей день нагадуємо, що піклування про водних тварин бере початок від свідомого і відповідального ставлення кожного з нас при повсякденному користуванні природними ресурсами.