Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко у складі української делегації здійснив робочий візит до Фінляндської Республіки, організований за підтримки Міністерства навколишнього середовища та клімату Фінляндії і Європейської Економічної Комісії ООН.

Проведено зустріч зі Спікером Едускунти (Парламенту Фінляндії) паном Юссі Халла-Ахо, а також з членкинями профільного Комітету Едускунти. Українська делегація зустрілась також і з Міністром клімату та навколишнього середовища Фінляндії Каєм Мюккяненом.

В ході робочого візиту ключовими для обговорення були питання формування підходів щодо перероблення будівельних відходів/відходів руйнувань, а також формування системи захисних споруд цивільного захисту.

Наразі, для України надзвичайно актуальною є можливість вивчення фінського досвіду щодо формування системи захисних споруд цивільного захисту, їх захисних властивостей та спеціального обладнання, а також питань утримання, експлуатації та використання захисних споруд цивільного захисту у мирний час як багатофункціональних споруд подвійного призначення.

Олег Бондаренко проінформував учасників зустрічі, що Комітетом проведено роботу з удосконалення законодавства щодо функціонування об'єктів захисних споруд цивільного захисту. Зокрема Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень суб’єктів забезпечення цивільного захисту, удосконалення законодавства з питань захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, організації та проведення евакуації населення, забезпечення охорони життя та здоров’я громадян".

Реалізація положень Закону підвищить ефективність заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій з урахуванням світового досвіду, а також досвіду, отриманого під час організації заходів цивільного захисту в умовах повномасштабної російської збройної агресії.

В Україні залишається потреба у вивченні європейського досвіду щодо функціонування різних типів захисних споруд, забезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, питання власності і оренди приміщень, які можуть використовуватися як захисні споруди, відповідальності за неналежне утримання та експлуатацію таких об’єктів, забезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до приміщень, які визначені як захисні споруди цивільного захисту, у разі оголошення сигналу тривоги, а також встановлення (посилення) відповідальності посадових осіб, балансоутримувачів (власників) за неналежне утримання, експлуатацію об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту.