Міжнародний кліматичний день заснований Організацією Об'єднаних Націй для підсилення зусиль із захисту клімату як важливого ресурсу, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь. Його мета — привернення уваги міжнародної спільноти до проблеми зміни клімату.
Організатори численних акцій у багатьох країнах прагнуть не просто поінформувати громадськість про існування небезпеки зміни клімату, а й показати шляхи вирішення проблеми через персональні дії кожного окремого громадянина.
Стабілізація кліматичних характеристик є одним із головних завдань, що сьогодні постали перед людством. Глобальне потепління, підвищена концентрація озону та вуглекислого газу, природні катаклізми, нетипові погодні умови у різних регіонах — причини змін клімату, які завдають негативного впливу на продовольчу, життєву й майнову безпеку людей, а також позначаються на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав.
Кліматична політика займає чільне місце серед політик у ЄС. З прийняттям Європейського кліматичного закону у країнах членах ЄС розгорнуто роботу щодо досягнення кліматичної нейтральності Європейського континенту, реалізації Європейського зеленого курсу, посилення кліматичних цілей, що є запорукою конкурентоздатності економіки ЄС.
13 травня 2024 року Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування проведено слухання на тему "Шлях України у реформуванні законодавства з питань довкілля й клімату в частині переговорів про членство в ЄС: плани та діяльність Верховної Ради України і Уряду в 2024 році".
Розроблення державної кліматичної політики в Україні збільшує шанси вберегти планету від негативних антропогенних змін клімату, а також зберегти ресурси, які нам знадобляться на шляху приєднання до ЄС.