14 грудня в Україні вшановують героїв, які брали участь у ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Це день відваги та самопожертви тих, чий подвиг неможливо переоцінити. Вони захистили Україну і весь світ від загрози ядерного лиха. Мужність, патріотизм і професіоналізм ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС витримали випробування часом.

У трагічному 1986 році, коли внаслідок недбальства радянського режиму сталася аварія на Чорнобильській АЕС, уся країна об’єдналася в боротьбі з атомною стихією. Близько мільйона людей брали участь у рятувальних заходах, намагаючись уберегти Україну та світ від масштабної катастрофи. На жаль, близько 60 тисяч із них віддали своє життя.

Чорнобильська трагедія – це не лише злочин радянської влади проти людства та природи, але й приклад самопожертви, відданості й героїзму її ліквідаторів.

Цей пам’ятний день був затверджений Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно оголошено про завершення будівництва та введення в експлуатацію захисного комплексу над зруйнованим четвертим  енергоблоком ЧАЕС, що стало завершенням першого етапу ліквідації наслідків катастрофи. 

Ця подія стала символом першої перемоги над неконтрольованим атомом після вибуху у квітні 1986 року. День вшанування ліквідаторів нагадує всьому людству про жорстоку битву з вогнем, який охопив атомний реактор. Чорнобильська трагедія залишається найбільшою в історії ядерної енергетики як за масштабами людських втрат і територіальним поширенням, так і за кількістю постраждалих ліквідаторів.

Ми зобов’язані пам’ятати про подвиг ліквідаторів, які пройшли через випробування ядерної катастрофи. Багато з них не дожили до наших днів, віддавши своє життя заради збереження майбутніх поколінь. Їхній внесок у безпеку людства не має ціни – так само, як і значення того, що вони зробили.

Наш моральний обов’язок – берегти пам’ять про цих героїв і не допустити повторення жахіть Чорнобильської катастрофи. Ми повинні шанувати, пам’ятати та вивчати подвиг ліквідаторів, адже пам’ять – це основа людського прогресу та гарант збереження найвищих гуманістичних цінностей. Народ, який пам’ятає уроки своєї історії, має право впевнено дивитися в майбутнє.

Крім того, ми не маємо права забувати захоплення Чорнобильської АЕС 24 лютого 2022 року і взяття в заручники персоналу ЧАЕС та нацгвардійців, які під час несення служби з охорони об'єктів у зоні відчуження і зоні Чорнобильської станції потрапили у полон до окупантів.

Тож, сьогодні схиляємо голову вшановуючи пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року, а також героїзм і відвагу працівників станції, які змушені були піти в окупацію аби замінити виснажених колег в перші дні захоплення ЧАЕС, та тих військовополонених бійців Національної гвардії України, для яких гасло «Честь. Мужність. Закон» не є пустим звуком.

Сьогодні висловлюємо також вдячність нашим захисникам, які, ризикуючи здоров’ям і життям, боронять кордони та територіальну цілісність України, захищають її свободу й інтереси. Вони мужньо стоять на передовій, відбиваючи атаки ворогів, щоб ми могли жити у своїх домівках і працювати на благо країни.

Слава Україні! Героям Слава!

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

16 грудня 2024 11:39
14 грудня 2024 23:28
14 грудня 2024 10:39
13 грудня 2024 16:27
12 грудня 2024 16:09
11 грудня 2024 14:54
10 грудня 2024 17:25
04 грудня 2024 18:08
02 грудня 2024 12:35
27 листопада 2024 17:16