11 січня у світі відзначають міжнародний день заповідників та національних парків. Вперше «День заповідників і національних парків» почали відзначати у цей день в 1997 році за ініціативою міжнародного Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи.
Заповідники є найвищою формою охорони природи в державі. Всього у світі створено більш як 11 тис. заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку.
Необдумана та безвідповідальна діяльність людини часто завдає непоправної шкоди і несе загрозу біорізноманіттю. Усвідомлення цього факту і призвело до необхідності створення охоронних територій: заповідників, національних парків, пам’яток природи, парків-пам’яток садово-паркового мистецтва.
Сучасна мережа природних заповідників України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.
З нагоди Міжнародного дня заповідників і національних парків Комітет відзначає важливість цих унікальних природних об'єктів, які відіграють ключову роль у збереженні біорізноманіття та підтримці екологічної рівноваги.
Російська агресія проти незалежності і суверенітету України завдала величезної шкоди довкіллю, зокрема природно-заповідним територіям, лісам, природним ландшафтам.
При цьому, природні багатства завжди вважалися особливою гордістю будь-якої країни. Заповідники та національні парки - це безцінний національний скарб. Тому, збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цих скарбів є обов’язок не лише працівників установ природно-заповідного фонду, а й кожного громадянина України. Усі повинні пам’ятати, що ми зберігаємо унікальні природні території для наших наступних поколінь.