Всесвітній день метеоролога започаткований у 1961 році. Відтоді щороку, 23 березня, під егідою ООН це свято відзначають у всьому світі під гаслом ”Погода, клімат і вода в інформаційну еру”. У цей же день у 1950 році набула чинності Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).
За статистикою, зібраною протягом останніх 10 років, більше 80% усіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічне походження. У 50-х роках втрати від стихійних лих оцінювалися в чотири мільярди доларів на рік, а в 90-х роках — в 40 мільярдів доларів на рік.
Привітати в цей день людей, які причетні до даної галузі науки – значить, висловити повагу до їх цікавої, важливої і досить складної роботи.
Гідрометеорологічна служба України, що є членом-засновником ВМО з 1948 року, являє собою багатофункціональну розгалужену систему, що організаційно оформилася ще в 1921 році. Вона здійснює комплекс гідрометеорологічних спостережень і прогнозування, вивчення змін клімату, спостереження за забрудненням навколишнього природного середовища на базовій мережі.
Комітет висловлює глибоку вдячність українським метеорологам за невтомну працю у вивченні атмосферних явищ. Ваші дослідження та прогнози не лише допомагають нам планувати наші повсякденні справи, а й рятувати життя під час стихійних лих. Бажаємо вам подальших успіхів у вашій благородній справі!