11 квітня 2025 року Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко зустрівся з керівництвом Проекту "Сприяння плануванню та впровадженню багатофункціонального сталого управління лісами в Україні" (Promotion of multifunctional sustainable forest management planning and implementation in Ukraine (SFI), лісової програми GFA Consulting Group GmbH та проекту IAK Agrar Consulting GmbH.

 

Захід проведено на продовження зустрічі 7 лютого 2025 року на тему "Німецький досвід правового регулювання лісових репродуктивних ресурсів для впровадження в Україні".

Олег Бондаренко у своєму вітальному слові насамперед подякував Федеративній Республіці Німеччина за постійну підтримку і допомогу Україні та відмітив важливість проекту "Сприяння плануванню та впровадженню багатофункціонального сталого управління лісами в Україні" для Комітету з питань екологічної політики та природокористування, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного агентства лісових ресурсів України.

Голова Комітету зазначив, що на шляху до Європейського Союзу, Україна має імплементувати ряд директив ЄС, зокрема EUDR (Регламент ЄС щодо знеліснення та деградації лісів), що потребує перегляду законодавства про лісове господарство. Саме тому виникла ініціатива по створенню нової редакції Лісового кодексу України та іншого законодавства про ліси, приведеного у відповідність до вимог законодавства ЄС. Потребують також перегляду умови і принципи лісовпорядкування в Україні та запровадження принципів наближеного до природи лісокористування. Незважаючи на існуючі виклики і завдання, Комітет з питань екологічної політики та природокористування готовий за підтримки партнерів і надалі здійснювати започатковані реформи.

Крістіан Ашенбах - менеджер лісової програми GFA Consulting Group GmbH, в свою чергу подякував від імені Міністерства продовольства та сільського господарства Федеративної Республіки Німеччина за співпрацю та запевнив, що Німеччина і надалі буде стояти на боці України. Він відзначив також про подальшу підтримку здійснення реформ керівною групою проекту.

Фолькер Зассе - керівник проекту SFI, відмітив належну співпрацю з Комітетом з питань екологічної політики та природокористування в рамках проекту, який триватиме до вересня 2027 року. Він зазначив, що саме тема наближеного до природи лісокористування може становити спільний інтерес для подальшого опрацювання проектом конкретних механізмів управління лісами. Також він відмітив значну зацікавленість у подальшій співпраці з Комітетом з питань екологічної політики та природокористування та Державним агентством лісових ресурсів України.

Симан Юрк - міжнародний координатор проекту IAK Agrar Consulting GmbH, привітав проактивну позицію Комітету у рамках співпраці.

Олег Бондаренко подякував за безперервність зв'язку до російського повномасштабного вторгнення в Україну, а також зараз, за співпрацю та обмін інформацією про стан лісів, які постраждали від війни. Така плідна співпраця лежить в основі подальшої реалізації проекту "Сприяння плануванню та впровадженню багатофункціонального сталого управління лісами в Україні".

Голова Комітету проінформував також, що 20 червня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів» № 2321-IX, яким запроваджено систему виявлення, обліку та визначення подальшого статусу самосійних лісів. Разом з тим, дієвість запропонованого механізму є недостатньою, передача лісів здійснюється повільно, що спонукає до подальшого удосконалення законодавства.

В ході зустрічі Олег Бондаренко відмітив, що однією з головних тем Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, яка буде проходити у 2025 році в Бразилії, є саме збереження лісів та їх роль у кліматичній політиці. Він висловив сподівання, що Україна зможе представити прогрес у цій сфері.

"Прийнятий Верховною Радою України 8 жовтня 2024 року Закон України "Про основні засади державної кліматичної політики" № 3991-IX містить підстави для координації всіх секторальних політик (у тому числі лісової та аграрної) з кліматичною політикою, а також врахування вимог запобігання змінам клімату у цих політиках, тому питання збереження, примноження лісів, абсорбції вуглецю за рахунок лісорозведення для нас є вкрай важливим, і ми безумовно будемо раді, якщо Німеччина поділиться з нами таким досвідом", – зазначив Голова Комітету.

Учасники наради домовились щодо подальшої тісної співпраці та обміну досвідом між Україною та Федеративною Республікою Німеччина у питаннях приведення екологічного законодавства України до норм та вимог ЄС.

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

28 квітня 2025 17:58
28 квітня 2025 16:00
24 квітня 2025 17:39
23 квітня 2025 18:00
22 квітня 2025 18:22
11 квітня 2025 16:50
09 квітня 2025 13:08
08 квітня 2025 17:07
08 квітня 2025 13:45
06 квітня 2025 09:00