24 червня 2025 року відбулося перше засідання Координаційної робочої групи на підтримку Державної екологічної інспекції України (Coordination Support Group for Ukraine, CSGU), ініційоване мережею IMPEL. Участь у заході взяли представники провідних міжнародних організацій, європейських екологічних агенцій та органів влади України. Від імені Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування у засіданні взяли участь його Голова Олег Бондаренко та заступниця голови Комітету Олена Криворучкіна.

У контексті російської збройної агресії і системного забруднення довкілля питання модернізації екологічного контролю набуло безпрецедентної актуальності. Діяльність новоствореної Координаційної групи CSGU покликана консолідувати міжнародну технічну допомогу, посилити інституційну спроможність Держекоінспекції та забезпечити координацію донорських ініціатив відповідно до європейських стандартів.

"Наша робота з IMPEL та іншими донорами дозволяє формувати оновлену екологічну архітектуру держави, орієнтовану на права громадян на чисте, безпечне й відновлене довкілля", - зазначив у своєму вітальному слові Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.

У своєму виступі заступниця голови Комітету Олена Криворучкіна підкреслила важливість інтеграції CSGU в існуючий проект ПРООН "Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні". Цей проект з 2022 року забезпечує реалізацію методології CAED (Criteria for the Assessment of Environmental Damage), формування CAED-хабів, оновлення кримінального законодавства та навчання інспекторів. Лише системна інтеграція нових інструментів у перевірену інституційну рамку може гарантувати результативність і сталий ефект для громадян України. Позиція Комітету однозначна: синергія — ключ до успіху.

Мережа IMPEL, як європейський партнер реформ (https://www.impel.eu/en/our-network/organisation), виступає координатором CSGU, забезпечуючи міжнародну методологічну підтримку, доступ до практик держав-членів ЄС та платформу для обміну досвідом. Залучення представників UNEP, Єврокомісії, OECD, Австрії, Швеції та Чехії підтверджує високий рівень довіри до реформ у сфері охорони довкілля в Україні.

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування продовжує розробляти законодавчі ініціативи, спрямовані на адаптацію європейського законодавства та забезпечення прозорості діяльності Державної екологічної інспекції України.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

30 червня 2025 18:12
30 червня 2025 15:22
25 червня 2025 12:47
17 червня 2025 16:49
17 червня 2025 14:26
16 червня 2025 15:38
10 червня 2025 16:29
06 червня 2025 12:45
05 червня 2025 10:15
04 червня 2025 11:24