Відповідно до Плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування 9 липня 2025 року у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області відбулося виїзне засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування на тему "Водна криза: шахтні води, питне водопостачання та наслідки руйнування Каховської ГЕС".

Учасники засідання відвідали Балку Свистунова, де ознайомились з діяльністю Державного підприємства "Кривбасшахтозакриття" в частині усунення негативних екологічних наслідків діяльності об'єктів гірничорудних підприємств Криворізького басейну.


 

Наступною локацією став новозбудований магістральний водогін р. Інгулець - Південне водосховище для забезпечення водою м. Кривий Ріг у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції.


Увага учасників виїзного засідання Комітету зосереджена була і на Карачунівському водосховищі, яке є основним джерелом водопостачання Кривого Рогу. Нажаль, терористичні акти, що вчиняються російськими окупантами в ході широкомасштабного вторгнення в Україну не оминули і цей стратегічний об'єкт.

Засідання Комітету відбувалося у змішаному форматі за участі народних депутатів України - членів Комітету з питань екологічної політики та природокористування, народних депутатів України Володимира Захарченка та Андрія Клочка, заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергія Власенка, Голови Державного агентства водних ресурсів України Ігоря Гопчака, т.в.о. голови Державної екологічної інспекції України Ігоря  Зубовича.



В засіданні також взяли участь заступник голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Лілія Мягка та в.о. Криворізького міського голови Юрій Вілкул.

 

В онлайн форматі підключилися до засідання Комітету та виступили керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури Борис Індиченко та заступник Міністерства розвитку громад та територій України Костянтин Ковальчук.

У вступному слові Голова Комітету Олег Бондаренко зазначив, що виїзне засідання присвячене розгляду питань, які стосуються проблематиці шахтних вод, питного водопостачання та водозабезпечення Криворізького регіону, наслідків руйнування Каховської ГЕС. Крім того, актуальним залишається для розгляду і вирішення питання наслідків руйнувань та злочинів проти довкілля України, спричинених бойовими діями внаслідок збройної російської агресії.

Заступник Голови Комітету Олена Криворучкіна зазначила, що порушені питання є проблемою національного рівня. Для її рішення потрібно об’єднати зусилля парламенту, уряду, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та міжнародних партнерів для того, щоб не допустити екологічної катастрофи, пов’язаної із стічними шахтними водами та гарантувати людям якість питної води як зараз, так і в майбутньому.

 Учасники засідання звітували про заходи, які вже здійсненні для забезпечення населення якісною питною водою, для вирішення питання стічних шахтних вод, а також висловлювали в межах компетенції пропозиції щодо рішень для безпечного використання шахтних вод та екологічної реабілітації.

Координаторка ГО "Досить труїти Кривий Ріг" Олена Шафранова проінформувала про проведення громадського моніторингу стану питної води у м. Кривий Ріг і за його результатами 99% мешканців міста використовують водопровідну воду системи центрального водопостачання як технічну. Вона зазначила що проблема якості питної води, а також шахтних вод, які становлять небезпеку для здоров’я населення потрібно вирішувати за рахунок державних програм, а також шляхом внесенням змін до законодавства за принципом «забруднювач платить».

Підсумовуючи розгляд питання, Голова Комітету Олег Бондаренко підкреслив, що тільки спільними зусиллями влади і бізнесу ми зможемо вирішити цю складну проблему. Також відмітив: "Незважаючи на військові дії, є питання, які потребують негайного вирішення та вирішення на перспективу, адже маємо передавати наші водні ресурси нашим нащадкам у кращому стані, ніж вони є зараз".

Олег Бондаренко та Олена Криворучкіна зазначили, що за результатами розгляду питання Комітетом будуть прийняті відповідні рішення і рекомендації, які будуть направлені учасникам засідання. Також подякували за підтримку Програми розвитку ООН в Україні у рамках фінансованого Урядом Швеції проекту з оцінки завданої війною шкоди довкіллю.



 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

10 липня 2025 15:12
03 липня 2025 14:32
03 липня 2025 11:42
30 червня 2025 18:12
30 червня 2025 15:22
25 червня 2025 12:47
17 червня 2025 16:49
17 червня 2025 14:26
16 червня 2025 15:38
10 червня 2025 16:29